Miły widok :)

Wszystkie wartościowe tematy stricte lotnicze mniej pasujące do innych działów.

Moderatorzy: Sawicz, Xlem, Drzemi

Ghost

Post autor: Ghost »

Fly nie wiem gdzie mieszkasz ale w rejonie lotniska iskierki na dość niskim pułapie latają. Niedawno widziałem jak jedna z nich przeleciała może z 5 metrów nad psem, leciała tak nisko że się za drzewami schowała, dopiero ją znowu ujrzałem na końcu pasa jak wzniosła się do góry. 8) To był naprawde miły widok hehe
Awatar użytkownika
iron
Super aktywny
Super aktywny
gadu: 0
Kontakt:

Post autor: iron »

Dzisiaj odbyło się lądowania parą na TS-11 :-) Fajny widok! Na szybowcach takie rzeczy to nie problem.. ups na TS-11... niestety to nie to samo co MiGi :-( To już nie jest to lotnictwo co w zeszłym roku !
Ghost

No to jest fajny widok jak lądują samoloty parą. Podczas NAM 2003 widaiłem takie lądowanie F-18 to dopiero robilo wrażenie. 8) Słyszeliście może coś o Hawk'ach, mają podobno jakieś loty pokazowe organizować w 31 BLot? (Informacje nie potwierdzone)
Awatar użytkownika
iron
Super aktywny
Super aktywny
Kontakt:

Post autor: iron »

Narazie nic nie słyszałem ale jak coś bedę wiedział to poinformuję na forum! BTW widziałęm te lądowania F-18 super widoczek ! :-) Wogóle cały NAM to rewelka - ładna pogoda na trawce pod RSLem ;-) albo na progu pasa podczas lądowania... niezapomniane wrażenia ! NO i to przez chyba 2 godziny dziennie co kilka minut lądowanie jakiś fajnych maszyn !
Awatar użytkownika
fly_jabko
Prawie moderator!
Prawie moderator!
gadu: 4204020

Post autor: fly_jabko »

no nie stety do lotniska blisko nie mam bo jakiaes 60km. do Krzesin, 0k. 160km. do powidza i 20km. do Kąkolewa (leczna tym ostatnim to tylko wyobraznia moze pomóc :( ) ale wybieram sie kiedys w okolice jakiegos, takiegos miejsca... to bedzie mily widok...

pozdrawiam
Ghost

Ja ostatnio widziałem jak jakaś zabłąkana iskierka pilotaż na małej wysokości kręciła nad lotniskiem, zajebi..... hehe 8)
Nostromo
Super aktywny
Super aktywny
gadu: 3479650

Post autor: Nostromo »

miły widok (i w ogóle jaki zaskakujacy!) miałam ost. w poznańskim Zamku. Od wczoraj jest tam wystawa National Geographic (Pń do ~20 kwietnia, potem jeszce są Katowice, Szczecin, Gdańsk, Toruń i Kraków) i jedną z fotografii w dziale Polska jest świetna fotka MiGa-29, naprawdę super - wielka szkoda że nie mozna kupić np. takiego plakatu na ścianę. Oprócz tego oczywiście inne ładne zdjęcia :)

A poza tym, z na żywo widzianych - jak zwykle zmierzające na Ławicę, dziś 2 prawie od razu... trzeba się cieszyć z tego co jest, zresztą zawsze to jednak samolot ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
fly_jabko
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Ostatnio miałem okazje odwiedzic stolice wielkopolski a opuszczałem ja trasa przebiegajaca kolo Lawicy i widziałem 737(lub767 nie jestem pewien) ale byl ślicznie pomalowany nie wiem do jakich lini nalezal, ale na stateczniku miał jakies literki... no i stał jeszcze Mi-2
pozdro
Wilq

Post autor: Wilq »

Salve! Witam po dość długiej przerwie, ale byłem bardzo zajęty. Założyliśmy z kumplami kapelę i ćwiczyliśmy na jutrzejszy "konkurs małych form muzycznych". Teraz umiemy jak umiemy i nic tego nie zmieni, więc od dziś mam więcej wolnego czasu :) .

Pozwracając co tematu. Ostatnio bywa, że słyszę nad Poznaniem ryk silników odrzutowych, z pewnością nie pochodzący z żadnego pasażera. Czy to moze aby 3ELT wznawia działalność? :)
Nostromo
Super aktywny
Super aktywny
gadu: 3479650

Post autor: Nostromo »

hmmm... dziś wracając do domu też słyszałam i widziałam coś na "starej, dobrej trasie", tylko że akurat nie bylam w stanie dojrzeć co to dokładnie, bo mocno świeciło słońce prosto w oczy. Ale rzeczywiście coś jakby grzmiało nieco po staremu :P
Obrazek
Awatar użytkownika
cougar
Super aktywny
Super aktywny
Kontakt:

Post autor: cougar »

Wczoraj wieczorem, w okolicy Ławicy wieczorem słychać było ryk silnika odrzutowego.. Widzę, że nie tylko ja w ostatnich dniach zauważyłem podobne zjawisko.. :shock: (rewelacyjny emotikon)

Druga obserwacja, przedwczoraj - 767 z kangurem na stateczniku grzał na pełnej mocy wykonując ostry skręt tuż nad moim domem, na dość niewielkiej wysokości.. kapitalny widok :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
fly_jabko
Prawie moderator!
Prawie moderator!

normalnie nie wiem co sie dzieje, jakis wysyp statkow powietrznych, moment temu widziałem iskre, su-22 i mi-2
pozdro
Awatar użytkownika
fly_jabko
Prawie moderator!
Prawie moderator!

witam wszystkich

to było w czoraj ok. h 16 stoje sobie pezd moja szkola z kolezanka i rozmawiamy, atu nagle para suczek , dosłownie za moment iskra sunie... rozmawiam sobie dalej a tu mi-2 baaaaaaaaardzo nisko, niestety z LPR-u... ale zawsze... to był piękny widok...
POZDRO

Albercik ;)2004
Ghost

Pewnie jakieś dwie suczki ze smyczy się zerwały 8) , które stacjonują w Powidzu.
Awatar użytkownika
fly_jabko
Prawie moderator!
Prawie moderator!

no ja to to bym nie miel nic przeciwkotemu, aby te smycze im częsciej pękały... moze GHOST jakos bys im pomogl... jakies nozyczki... i noca poprzycinał troszke... :wink:

pozdro
ODPOWIEDZ