forum.krzesiny.org.pl

Lotnicze forum dyskusyjne
Teraz jest 19 paź 2018, 09:37

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 sie 2014, 13:29 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

http://www.31blt.wp.mil.pl/pl/1_243.html
Cytuj:
W dniu 6 września 2014 roku (sobota) w godzinach od 9.30 do 17.00 na terenie 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań-Krzesiny odbędą się obchody 60-lecia Polskich Skrzydeł na Krzesinach oraz dorocznego święta 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego i 31. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

W planie uroczystości m.in.:
- Msza Święta;
- Uroczysty Apel;
- pokazy skoków spadochronowych;
- pokazy lotnicze: F-16, dynamiczne samolotu Mig – 29 oraz smigłowca PZL SW - 4, zespółu akrobacyjnego „ŻELAZNY” oraz zespołu akrobacyjnego SP „BIAŁO – CZERWONE ISKRY”, dynamiczne akcje gaszenia pożaru samolotem Dromader i An - 2
- wystawy statyczna sprzętu wojskowego;
- wystawa statyczna historycznych i współczesnych statków powietrznych;
- stoiska gastronomiczne oraz wiele innych atrakcji.

Uroczystości te są planowane dla kadry i pracowników wojska wraz z rodzinami oraz zaproszonych gości i instytucji.

Osoby nie posiadające zaproszenia nie będę mogły wejść na teren jednostki na pokazy.

Jednocześnie informujemy, że w związku z obchodami mogą wystąpić znaczne utrudnienia w ruchu drogowym nie tylko na osiedlu Głuszyna oraz miejscowości przyległych do Bazy a także w newralgicznych miejscach Poznania.

Brawo organizatorzy!!!
To się nazywa wyjście lotnictwa do społeczeństwa.
A w czasie pokazów teren wokół jednostki powinni patrolować uzbrojeni wartownicy, by nikt nie mógł nic podpatrzeć czy broń boże - zrobić zdjęcia

PostNapisane: 26 sie 2014, 18:44 
Mało aktywny
Mało aktywny

Faktycznie od razu pod płotem powinni rozwalać szpiegów ,po za tym naprawdę to wstyd że tak traktują ludzi jeszcze w Polsce mam wrażenie że Krzesiny zostały głęboko w PRL-u .A pomyśleć że zwiedziłem bazę lotniczą Karup w Danii bez wielkich (przyjaciel pracował tam, dostał przepustkę dla mnie i brata od ręki)ceregieli a taki totalny obciach w mojej ojczyźnie ,żeby im lało i zdrowo wiało miłego dnia 31 bazo lotnicza

PostNapisane: 26 sie 2014, 20:17 
Super aktywny
Super aktywny

Ja rozumiem rozgoryczenie ale zaraz źle życzyć bazie i wszystkim po drugiej stronie płotu??? Po co ten jad?

PostNapisane: 26 sie 2014, 20:50 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Spróbujcie postawić się na miejscu organizatorów, pamiętając że Baza mieści się w Poznaniu:
Wariant najwygodniejszy - nie zorganizujemy nic - będzie niezadowolenie które szybko ucichnie.
Wariant "samobójczy" - organizujemy imprezę otwartą - przyjeżdża ponad 100 000 widzów
- korki, miasto zostaje sparaliżowane w południowej części, poważne zastrzeżenia a może i odpowiedzialność karna za brak odpowiedniej organizacji i zabezpieczenia imprezy masowej,
- przy tak skromnym programie jaki jest planowany ogólne narzekanie, że .... (to polska specjalność) Radom, Ostrawa, Mińsk Mazowiecki .... były ciekawsze a tu rozczarowanie,
- próba organizacji większej imprezy - potrzeba przygotowań na wielką skalę oraz pozyskania poważnych sponsorów czyli coś ponad siły bazy/skrzydła. Ponad to narażenie się "górze" za konkurencje dla Radomia i najpewniej szlaban dla całej imprezy.
W tym wariancie na narzekaniach sympatyków lotnictwa i /może mediów/ na pewno by się nie skończyło.
Wariant pośredni - zorganizować imprezę półotwartą, tylko dla pracowników i zaproszonych gości, tak aby nie tworzyć z Krzesin "piknikowej pustyni" narażając się na krytykę ludności oraz mediów.
Wybór nie był prosty i w obecnej sytuacji chyba najlepszy, choć na pewno kontrowersyjny.

PostNapisane: 27 sie 2014, 09:28 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Ja tam im życzę wysokich lotów, ale pytanie się nasuwa samo:
Skoro impreza jest zamknięta, to po co cholerę się nią chwalić, przedstawiając dokładny program?
Rozesłać zaproszenia znajomym królika i tyle!
Mniejszy żal byłby wśród gawiedzi, skoro by nikt o obchodach nie wiedział.

Na dodatek informują, że "w związku z obchodami mogą wystąpić znaczne utrudnienia w ruchu drogowym nie tylko na osiedlu Głuszyna oraz miejscowości przyległych do Bazy a także w newralgicznych miejscach Poznania."
Jakoś zabrakło mi tu słów "za utrudnienia przepraszamy".

Trochę faktycznie wygląda to tak jak napisał art_pl - jak za czasów PRLu - państwo piloci się bawią na zamkniętej imprezie, a wy to se możecie najwyżej w korkach postać.
Miało być święto lotnictwa, a wyszedł trochę napuszony pokaz arogancji lotniczej "elyty"...

Mam wrażenie, że rzecznik bazy ma spore braki (nie wskazując na konkrety) w różnych dziedzinach.

- Wszelakie jednostki w całym kraju (nie tylko lotnicze) organizują otwarte koszary i jakoś tylko na Krzesinach maja z tym kłopot.
A z tego co pamiętam, to nie pierwsza taka zamknięta zabawa...

PostNapisane: 27 sie 2014, 10:04 
Admin forum.krzesiny.org.pl

Grzes napisał(a):
- Wszelakie jednostki w całym kraju (nie tylko lotnicze) organizują otwarte koszary i jakoś tylko na Krzesinach maja z tym kłopot.

Grzesiu , tak jak napisał Krzysiek, w Krzesinach zorganizowanie drzwi otwartych równoznaczne jest z organizacją średniego AirShow (były 3 takie imprezy)
W zeszłym roku na tym zamkniętym Święcie było więcej ludzi niż na otwartym w Świdwinie.
Zresztą dowódcą bazy jest płk Pszczoła a Skrzydła gen. Malinowski i co w Łasku im się chciało a jak się przenieśli do Poznania to już nie ?

Marcin

PostNapisane: 27 sie 2014, 12:24 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

martin napisał(a):
... i co w Łasku im się chciało a jak się przenieśli do Poznania to już nie ?

No właśnie.
Zapewne i oni i my chcielibyśmy aby został zorganizowany wspaniały, ogólnodostępny piknik.
Jednak realia są takie, jakie są.
Na pewno gdyby nie zrobiono nic narzekania byłyby mniejsze i mniej kłopotów więc dobrze, że podjęli taki wysiłek i takie ryzyko.
Inną sprawą jest sam sposób organizacji imprezy i komunikacji społecznej. Tu rzeczywiście wojsko musi się jeszcze wiele nauczyć, jednak lepiej że na swoich błędach niż z "podręcznika"

PostNapisane: 27 sie 2014, 14:17 
Super aktywny
Super aktywny

Panowie proszę nie "zwalać" winy na gen. Malinowskiego i płk. Pszczołę.
Wiecie dobrze że zgoda idzie z góry.

W Łasku też nie ma otwartych bram. Ostatni piknik był w 2012 roku.

PostNapisane: 28 sie 2014, 11:17 
Super aktywny
Super aktywny

Grzes napisał(a):

Grześ choć chciałbym tam być, po części rozumiem jednostkę. Nie porównuj Poznania z Mirosławcem czy Świdwinem. Jedyne miasto jakie przychodzi mi do głowy to Kraków z lotnictwem transportowym... i tam też robili imprezy zamknięte.
A gdy ostatnio na Krzesinach była impreza zamknięta, tu na forum pojawiły się narzekania na utrudnienia w poruszaniu się wokół bazy, więc coś jest na rzeczy. Pomyśl ile osób z kraju przyjechałoby na imprezę otwartą do Poznania. Miasta do którego jest dogodny dojazd każdym środkiem komunikacji. Do Mirosławca co jeździ? Tylko busy, więc część osób nie mających własnego transportu odpuszcza sobie taką imprezę.

PostNapisane: 29 sie 2014, 08:26 
Super aktywny
Super aktywny

Tak sobie myślę, że może rozwiązaniem byłoby wygospodarowanie puli wejściówek i rozdanie ich w ramach jakiegoś konkursu? Rzecz jasna konkurs musiałby być na tyle prosty aby nie zniechęcać. Jednocześnie na tyle trudny aby odsiać "element wywrotowy". Dodajmy do tego możliwość brania udziału tylko dla aglomeracji Poznańskiej aby ograniczyć odbiorców i jazda...
To chociaż trochę wyciszyłoby utyskiwania, że bawią się tam tylko wojskowi. A i jakiś sygnał pozytywny poszedłby w eter.

EDIT:
Wpadłem jeszcze na taki przewrotny pomysł aby wygospodarować/zapewnić wejściówki dla wszystkich członków stowarzyszeń, które walczą z Krzesinami czy Ławicą. ;-)

PostNapisane: 29 sie 2014, 12:43 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

trixiglk napisał(a):
Wpadłem jeszcze na taki przewrotny pomysł aby wygospodarować/zapewnić wejściówki dla wszystkich członków stowarzyszeń, które walczą z Krzesinami czy Ławicą. ;-)

Też o tym myślałem, tylko że już jest za późno

PostNapisane: 30 sie 2014, 08:19 
Super aktywny
Super aktywny

Ale za rok trzeba pomysł podrzucić odpowiednim osobom... ;-)

PostNapisane: 02 wrz 2014, 22:29 
Mało aktywny
Mało aktywny

:wink: A jak "stoją" wejściówki u koników :?: :)
Jest jakiś godzinowy plan lotów?

PostNapisane: 05 wrz 2014, 10:25 
Super aktywny
Super aktywny

Czy są jakieś ramy czasowe lotów jutro? Kiedy być pod płotem?

PostNapisane: 05 wrz 2014, 12:15 
Aktywny!
Aktywny!

Witam.

Prawdopodobnie w godz. 12-14:30

pozdrawiam

Strefa czasowa: UTC + 1