forum.krzesiny.org.pl

Lotnicze forum dyskusyjne
Teraz jest 19 paź 2018, 10:05

Strefa czasowa: UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lut 2014, 09:37 
Aktywny!
Aktywny!

Zbliża się następna fajna impreza w Świdwinie :)

PostNapisane: 13 lut 2014, 23:31 
Mało aktywny
Mało aktywny

I chyba znów zbiegnie się Datami z Lesznem.

PostNapisane: 04 cze 2014, 23:24 
Aktywny!
Aktywny!

http://www.21blot.wp.mil.pl/pl/1_65.html
Parę słów na temat pikniku.

PostNapisane: 06 cze 2014, 20:06 
Mało aktywny
Mało aktywny

wybiera sie ktos ?

PostNapisane: 22 cze 2014, 10:13 
Mało aktywny
Mało aktywny

Impreza że aż żal przegapić. Orientuje się ktoś może czy miasto organizuje jakiś dojazd z pkp do lotniska ? Sprawdzałem stronę internetową Świdwina i na temat komunikacji miejskiej a nawet samego pikniku nie znalazłem nic. Z buta to jakieś 10 km, więc trochę słabo, aczkolwiek w razie wu będzie trzeba deptać.

PostNapisane: 22 cze 2014, 22:13 
Mało aktywny
Mało aktywny

bedzie kursowal autobus PKS MON :D
prawdopodobnie co godzine

EDIT:
jednak autobusu nie będzie (informacja z dzisiaj). Dojazd we własnym zakresie

Ostatnio edytowano 27 cze 2014, 10:45 przez michu_182, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 25 cze 2014, 16:53 
Mało aktywny
Mało aktywny

mam nadzieje, że to nie żart i coś tam faktycznie pod dworzec podjedzie;)

a czy w ogóle ktoś kto jedzie tam samochodem miały jedno miejsce wolne ? z chęcią bym się zabrał..

PostNapisane: 29 cze 2014, 21:56 
Aktywny!
Aktywny!

Jakieś echa po pikniku ?bo jak dla mnie porażka w tym roku :(
Obrazek
Obrazek
Obrazek

PostNapisane: 30 cze 2014, 08:43 
Mało aktywny
Mało aktywny

Porażka? Dlaczego? Dla mnie super! Może od strony foto światło trochę psociło i faktycznie nie wiele wyszło, Ale cała reszta jak najbardziej okej. Trochę plan pokazów sie posypał, no ale wiadomo - siła wyższa i nikt ryzykował nie będzie. I tak wielki szacunek za podmiankę Fulcrum'a i dwa niezwykłe pokazy. Myślę, że nie ma co marudzić ;)

PostNapisane: 30 cze 2014, 09:32 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Jakieś naszyweczki były do nabycia?

PostNapisane: 30 cze 2014, 11:25 
Aktywny!
Aktywny!

Bardzo udany dzień! Podobało mi się bardziej niż w roku ubiegłym. Na plus:

- Pokaz grupowy Su-22 - na takie coś właśnie liczyłem - miało być ruchliwie i głośno - i było! Wg mnie lepszy efekt niż pokaz pary. Su-22 to nie akrobata, więc niech przynajmniej narobi hałasu. W czwórkę to się udało.

- 2x solo MiG-29 w wykonaniu kpt. Adriana Rojka - świetna prezentacja rozpoczęta od miażdżącego startu - ciasno, energicznie. Może podpadnę fanom "Kumana", ale jak dla mnie oba tegoroczne świdwińskie pokazy w wykonaniu kpt. Rojka wypadły lepiej niż prezentacja ppłk. Iwaszko na ILA czy ppłk. Kałko na zeszłorocznym AirShow w Radomiu. Była moc! (brakowało jedynie flar)

- bardzo dokładny pokaz Orlików

- niespotykana wcześniej dostępność polskiego F-16 - bez barierek, do obmacania, a potem ta sama maszyna, wyholowana rolniczym ciągnikiem, po szybkim przeglądzie odleciała ze Świdwina. Żadnego cudowania. Nie wierzyłem własnym oczom, ale to prawda.

- nieoczekiwani goście z Kanady

- pogoda, która mimo złej prognozy i pokazania pazura na początku, szybko się 'zrehabilitowała' i pozwoliła na realizację pokazu w całości i bez ograniczeń.

Na minus tylko rozczarowujący start F-16 (bo o przelocie pary przez uprzejmość nie wspomnę...). "Mahb" zapomniał o dopalaniu i o tym, że samolot potrafi coś więcej niż start z gracją właściwą latającej cysternie. Czekamy na zmianę mentalności dowództwa. Swoboda prezentacji naziemnej F-16 daje nadzieję, że w betonie pojawia się wyłom. Ale musi być ciężko, skoro świeżo upieczony dowódca i oficer, który prężył się przed Obamą, nie zaryzykuje kariery dla pokazania choć odrobiny lotniczej fantazji i realizacji pragnienia ładnego zaprezentowania dynamiki F-16. Może za rok, po zmianie na samej górze (emeryturka!), coś się ruszy.

M.

PostNapisane: 30 cze 2014, 12:02 
Admin forum.krzesiny.org.pl

beaviso napisał(a):
Na minus tylko rozczarowujący start F-16 (bo o przelocie pary przez uprzejmość nie wspomnę...). "Mahb" zapomniał o dopalaniu i o tym, że samolot potrafi coś więcej niż start z gracją właściwą latającej cysternie. Czekamy na zmianę mentalności dowództwa. Swoboda prezentacji naziemnej F-16 daje nadzieję, że w betonie pojawia się wyłom. Ale musi być ciężko, skoro świeżo upieczony dowódca i oficer, który prężył się przed Obamą, nie zaryzykuje kariery dla pokazania choć odrobiny lotniczej fantazji i realizacji pragnienia ładnego zaprezentowania dynamiki F-16. Może za rok, po zmianie na samej górze (emeryturka!), coś się ruszy.

M.

Nic się nie zmieni, dopóki nie wyszkolimy pilota z uprawnieniami do pokazu, a go nie wyszkolimy bo nie mamy instruktora z uprawnieniami do szkolenia do pokazu i kółko się zamyka ;)

Marcin

PostNapisane: 30 cze 2014, 21:01 
Aktywny!
Aktywny!

Najważniejsze ,że pogoda wytrzymała...

4 Su doskonały pomysł - niezbyt manewrowe maszyny ustawione w krąg pojawiały się co chwilę z pięknym dźwiękiem dopalaczy.

Mig x 2 loty - dla mnie pierwsze miejsce pokazów - zwłaszcza drugi ,potwornie szybki, płaski i daleki start zakończony niemal pionowym wznoszeniem.

F-16 - dość fajny ten start ,choć czekaliśmy ,że wróci może z pożegnalnym kosiaczkiem. Przelot pary F-16 niespodziewany,wysoki i szybki.

Znajomi ,którzy byli pierwszy raz , zachwyceni. Dla mnie też impreza całkiem fajna - lotów całkiem sporo ; ,,Orliki" pod muzyczkę latały perfekcyjnie , fajny komentarz z ziemi ; sympatyczni żołnierze z USA i Kanady , grupy rekonstrukcyjne ,sprzęt pancerny , militaria i mnóstwo fajnych ludzi.
Zawsze mógłby być jeszcze Raptor albo B1B :wink: ,ale może ktoś byłby rozczarowany brakiem F-35.

Wkurzyło mnie tylko to,że pewna część ludzi będąc gośćmi żołnierzy ,robi im w bazie totalny syf rzucając śmieci ,gdzie popadnie .Współczuję sprzątania CPPS i łapania latających reklamówek na terenie kilkaset ha lotniska.

Szacun dla organizatorów za utworzenie alternatywnych ,dobrze oznaczonych wyjazdów - nas skierowano za domek pilota dróżką wyjazdową obok radaru meteo - wyjazd z bazy kilka minut i byliśmy na głównej drodze przez Świdwin.

PostNapisane: 01 lip 2014, 19:11 
Mało aktywny
Mało aktywny

martin napisał(a):

Nic się nie zmieni, dopóki nie wyszkolimy pilota z uprawnieniami do pokazu, a go nie wyszkolimy bo nie mamy instruktora z uprawnieniami do szkolenia do pokazu i kółko się zamyka ;)

Marcin

A to na F-16 wysokiego pilotażu, czy też manewrów bojowych Bojowych już się nie ćwiczy? Su-22 też nie kręciły Akrobacji, tylko demonstrowały właśnie manewry bojowe, a jak mi ktoś powie,że takiego czegoś efy nie mogą przed publiczką zrobić, czy też nie ma na to pilota, to jak nazwać symulowaną walkę z MiGiem w Dęblinie kilka lat temu?? ;)

Grześ były naszywki i choć w to już się prawie nie bawię dwie sobie kupiłem ;) może jutro foto podrzucę bo teraz w robocie siedzę ;)

Strefa czasowa: UTC + 1