forum.krzesiny.org.pl

Lotnicze forum dyskusyjne
Teraz jest 16 lis 2018, 03:57

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 wrz 2012, 13:36 
Super aktywny
Super aktywny

Marcin, właściwie celem jazdy na piątek są F-15 na podejściu , kurcze ciężko to wszystko pogodzić.

PostNapisane: 19 wrz 2012, 18:10 
Super aktywny
Super aktywny

Pojawił się program
http://www.natodays.cz/programme.htm
od rana trzeba być na polu bo Mig i Typhoon latają już w pierwszym bloku

Na przylotach mała podmianka F-15C zamiast wersji E, no i wypadły amerykańskie szesnastki, przydałaby się lepsza pogoda bo na razie wygląda to niezbyt.

PostNapisane: 24 wrz 2012, 12:55 
Super aktywny
Super aktywny

Wrażenia niesamowite. Osławione "pole buraków" sprawdziło się doskonale od piątku do niedzieli. Jeszcze teraz moja spalona przez słońce buźka smieje się od ucha do ucha. W piątek austriacki Eurofighter zaskoczył nas w samochodzie w ciasnych uliczkach Albertchiczek. Aż dziw, że nie zaparkowaliśmy na czyimś płocie. Bohater imprezy to oczywiście Solo Turk, który w niedzielę podczas szybkiego przelotu trochę przedobrzył. Wyraźnie słychać było dwa "puknięcia" przekroczenia bariery dźwięku. W ogóle wrażenia dźwiękowe rzeczywiście nie do powtórzenia na żadnej innej imprezie, boję się, że już teraz wszystkie inne pokazy będą wiały nudą.

Dla mnie te pokazy to przede wszystkim :
1) Rewelacyjny Solo Turk i Holender. Ja stałem o jakieś 100 metrów, ale współczuję ludziom na osi, którym w niedzielę Turek podczas wirażu na początku pokazu przeleciał 30 metrów nad głową z rozpalonym grillem. W sobotę Turek zachwycał manewrami wśród chmur - fajny cień na obłokach, gdy przebijał je lotem z góry. W sobotę Holender po starcie sprawdził pułap chmur i zrobił niski wariant pokazu, który na żywo widziałem po raz pierwszy - więc jak dla mnie to tez na plus. W niedzielę "Stitch" wywalił podczas pierwszej pętli taką wiąchę flar, że aż miło było popatrzeć. Do tego był to ostatni publiczny pokaz J-015 w tym malowaniu.
2) Sobotni B-52 - przeszedł dokładnie nad głową, w niedzielę "nie trafił" o ok. 500-600 metrów ale i tak robiło wrażenie.
3) Red Arrows w odległości, z której widać było kolor oczu pilotów.
4) Bardzo dobre pokazy "dwójek". Ramex Delta - ładny start, zaskakujący pierwszy przelot, ładne zakończenie pokazu z machaniem skrzydłami. Nasze SU z tego co widziałem wzbudzały spore zainteresowanie wśród Czechów choć trochę znających się na rzeczy - widać mają spory sentyment do tych maszyn. Po dwóch spokojnych przelotach bez dopalania totalnie zaskoczyli, szczególnie kobiety, potwornie głośnym przelotem na 50 metrach. Polakom pokaz wyszedł lepiej w sobotę, w niedzielę trochę "nie wstrzelili" się w mijankę. Za to słowackie MiGi pokazały, jak powinno robić się "walkę" na pokazach".
5) Myślałem, że tego nigdy nie powiem, ale wg mnie austriacki Eurofighter lepszy do Włocha.
6) Szwajcarska Super Puma, która podczas zawisu zmiotła podmuchem wirnika nasze graty leżące na ziemi.
7) Bardzo dobre pokazy Spartana, podobał mi się też "Hudournik" - równiutki, bardzo dynamiczny pokaz.
8) Gospodarze trochę zawiedli - Alca jakoś tak bez polotu w porównaniu z Hawkiem, Gripen mógł pokazać coś więcej po zakończeniu "tankowania". Brak Sokoła. Zbyt długi moim zdaniem pokaz dwóch Mi-171 + Mi-24. Za to bardzo dobry austriacki Black Hawk.
9) Piątkowy przylot natowskiego AWACSA podniósł trochę adrenalinę. Co za gość! Konwojer w połowie pasa, lądowanie breakiem i tarcie tyłkiem po pasie.
10) Nasz Mi-8 - dobrze, że chłopaki się pokazali, ale furory to to zrobić nie mogło.
Trochę bez sensu było trzymanie ludzi za bramą do 8:30 kiedy tuż po dziewiątej latał już Austriak i Słowak. Nie było czasu na obejrzenie statyki.
"Pozdrawiam" przy okazji czeską policję, która nie wpuszczała na teren lotniska w sobotę podczas gdy trwał jeszcze pokaz Alki, zmuszając ludzi do ekwilibrystycznych wyczynów podczas przechodzenia przez jakieś kanały odpływowe i dziury w płotach. Dedykuje im moją mokrą od deszczu bieliznę z tego dnia.

Za rok żelazny punkt kalendarza tym bardziej, że ta impreza ma widać szczęście do pogody ( nie mówię tu o sobotnich godzinach wieczornych ).

PostNapisane: 24 wrz 2012, 14:02 
Admin forum.krzesiny.org.pl

https://www.youtube.com/watch?feature=p ... 3xpNa9LgHs

od 2.46 B-52 dokonuje nalotu na nasze stanowisko ogniowe

PostNapisane: 24 wrz 2012, 21:32 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

I chhoć tak fajnie było, z naszej strony nie mogło się obejść bez zgrzytu
Cytuj:
Kłopoty polskich pilotów po pokazach lotniczych
Polscy piloci wojskowi utknęli w czeskiej Ostrawie. Po pokazach lotniczych okazało się, że nie został opłacony rachunek za paliwo. Około 20 wojskowych dopiero jutro będzie mogło wrócić do kraju - donosi RMF FM.
Dowództwo Sił Powietrznych tłumaczy, że doszło do drobnego nieporozumienia. Na miejscu byli żołnierze z dwóch jednostek, latali trzema samolotami Su-22 i transportowcem Casa. Nie dogadali się, która z nich ma pokryć koszty zużytego podczas pokazów paliwa.
Podobno rachunek za paliwo został już uregulowany, jednak powrót pilotów będzie możliwy dopiero jutro.
Air Show w Ostrawie zorganizowano po raz dwunasty. W programie były Dni NATO oraz Dni Czeskich Sił Powietrznych, które odbyły się po raz trzeci w historii. W tegorocznych pokazach uczestniczyły załogi z Europy, USA i Izraela.

Ciekawe w jakiej formie brały udziałzałogi z Izraela. Żadnej maszyny z GwiazdaDawida w Ostrawie nie widziałem.
Cóż dueet Onet/RMF FM

PostNapisane: 25 wrz 2012, 08:43 
Super aktywny
Super aktywny

Eeeee, słaby news. Nie mieli co robić to się nagłaśnia drobne wpadki. Mimo wszystko, było zaje..........e Panowie tyle w tej kwestii.
Tak przy okazji, dzięki za towarzystwo Wszystkim na tegorocznym Nato Day. Jak się ogarnę trochę to będą zdjęcia.

PostNapisane: 25 wrz 2012, 11:37 
Super aktywny
Super aktywny

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Na początek trochę zdjęć i Pozdrowienia dla spotkanych spotterów

PostNapisane: 25 wrz 2012, 18:11 
Super aktywny
Super aktywny

F-15 86-0156 z Ostravy w 1999r. zestrzelił dwa serbskie Migi-29
http://www.flickriver.com/photos/last_lightning/3676120570/

PostNapisane: 25 wrz 2012, 19:02 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

raptorf22 napisał(a):
Eeeee, słaby news. Nie mieli co robić to się nagłaśnia drobne wpadki.

No właśnie nasi znowu dali ciała na polu wizerunkowym.
O NATO Days poza pasjonatami nie wiedział nikt.
Za to o wpadce, nie najlepiej świadczącej o zdolnościach organizacyjnych Sił Powietrznych poszedł przekaz znacznie szerszy.
Można się postarać, fajnie zaprezentować na impreziee a medialnie sprawę zepsuć.
Polak potrafi.

PostNapisane: 26 wrz 2012, 17:54 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

martin napisał(a):
od 2.46 B-52 dokonuje nalotu na nasze stanowisko ogniowe

Martin, świetny filmik wygrzebałeś- teraz czekamy na strzały z Waszego stanowiska ogniowego :D

Przy okazji dziękuję naszej ekipie i wszystkim spotkanym znajomym za miłe towarzystwo na tej Mega Zarombistej Imprezie.

"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." Antoine de Saint-Exupery

PostNapisane: 27 wrz 2012, 17:40 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Jeszcze takie wspomnienie-magiczny trening widziany w drodze do auta po wyjściu z "kręgów w kukurydzy"
https://www.youtube.com/watch?v=OR2b-HE ... ature=plcp

Na odlotach zaskoczył nas Jurgen Fajter :wink: pięknym startem na dopalaczach (zupełnie jakby miał zacząć solówkę :D ) i odejściem na krąg zakończonym szybkim przelotem w osi pasa z obowiązkowym "skrzydłem"

Nasze Su-nie były zatankowane i przygotowane do odlotu, dobrze że nie zdecydowaliśmy się na nie czekać bo nocka by nas złapała w Albrechtickach

"Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać." Antoine de Saint-Exupery

PostNapisane: 03 paź 2012, 20:14 
Super aktywny
Super aktywny

Należy Nam wszystkim życzyć takich miejscówek i Takiego Towarzystwa jak Ostravie.
Pozdrawiam Wiesław

PostNapisane: 17 paź 2012, 11:19 
Mało aktywny
Mało aktywny

Wrzucę kilka swoich.
1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek
4.
Obrazek

PostNapisane: 08 lis 2012, 20:07 
Aktywny!
Aktywny!

Obrazek

http://www.airliners.net/search/photo.s ... entry=true"

PostNapisane: 08 lis 2012, 20:44 
Aktywny!
Aktywny!

WOW :shock:,ale żyleta!graty!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1