forum.krzesiny.org.pl

Lotnicze forum dyskusyjne
Teraz jest 14 gru 2019, 21:29

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 sty 2008, 12:06 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Nie od dziś wiele osób – słusznie mym zdaniem – zauważa, że struktura naszego forum nie odpowiada już naszym potrzebom. Można z grubsza uznać, że się przeterminowała...
Coraz więcej wartościowych tematów nie ma się gdzie podziać i trafia do "Różnych rozmówek" (zrobił się z nich taki wór na wszystko), bądź do "Co się dzieje w 31 Bazie Lotniczej"...

Od dłuższego już czasu także i mi chodzi po głowie mała reorganizacja działów forum. Ostateczna decyzja należy i tak do Irona i tylko on ma uprawnienia do zmiany struktury (np. powoływania nowych działów). Nie jest łatwo Go ostatnio złapać, ale to tym bardziej daje nam czas by się zastanowić i spróbować razem stworzyć w miarę spójną koncepcję, którą moża będzie przedstawić adminowi. Mam nadzieję, że wtedy uda Nam się coś z Nim wynegocjować.

Zachęcam zatem do dykusji na temat nowej aranżacji forum! Kto chciał się w tych sprawach wypowiedzieć i ma jakieś dobre pomysły do zaprezentowania – teraz jest po temu najlepszy czas, a ten wątek najlepszym miejscem.

Kontakt ze mną przez mejlanie odbieram "pw"!

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2008, 18:49 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Co się dzieje w 31 Bazie Lotniczej => 31 Baza Lotnictwa Taktycznego

Nowy dział => Polskie Siły Powietrzne => tu by można wrzucić mnóstwo tematów z Różnych Rozmówek, Wydarzeń Związanych z Lotnictwem, a także doniesień prasowych, oraz informacji pojawiających się na stronach internetowych.

Zmiana nazwy Samolot wielozadaniowy dla Polskiego Lotnictwa, może po prostu na F 16, lub Wszystko o F 16 coś w tym stylu...
Fuzja działów Aktualizacje strony i Opinie i uwagi o naszej stronie...
Sądząc po frekwencji w dziale Inne, również sugeruję fuzję z Modelarstwem.

Możliwości jest wiele.

Nikt nic nie pisze to napisałem, bo w końcu wyjdzie na to, że wszystko jest ok. i nic nie trzeba zmieniać. Ale wiadomo, potrzebny jest dialog - ulubione słowo jednego z byłych prezydentów RP :wink: Bez wspólnego dialogu, można ten temat zamknąć...

A jaka nazwa tematu dla Nasłuchowców ?

Pozdrawiam

Tytuł:
PostNapisane: 14 sty 2008, 22:39 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Spot – jestem pozytywnie zaskoczony, bo mimo, iż na razie celowo nic nie napisałem od siebie, okazuje się, że wiele rzeczy widzimy podobnie! ;)

Spoterek napisał(a):
A jaka nazwa tematu dla Nasłuchowców ?

To już jest drobiazg. Widzę dwie możliwości:
– "Nasłuchy" – trzymając się konwencji reszty, np. "Modelarstwo"
– "Nasłuchowcy" – adresując dział do konkretnych osób.
Ale pewnie sensowniejszym będzie trzymać się konwencji.

Spoterek napisał(a):
Nikt nic nie pisze to napisałem, bo w końcu wyjdzie na to, że wszystko jest ok. i nic nie trzeba zmieniać.

No właśnie, dziwne, nieprawdaż?... Nie od dziś dostaję sygnały od forumowiczów o potrzebie zmian, a teraz cisza?... A jeszcze wczoraj (formalnie nawet dziś) ktoś tak gwałtownie wsytępował w tej sprawie... :P
No cóż, poczekajmy jeszcze troszkę.

Tytuł:
PostNapisane: 16 sty 2008, 00:13 
Super aktywny
Super aktywny

Spitfire nie ktoś tylko ja i mógłbyś zacząć od wklejenia linku do mojego postu tutaj bo ten "ktoś" właśnie zainicjował ten temat. Czy Ty musisz być od razu złośliwy? Czy ja miałem pretensje, że mnie olałeś i nie odpisałeś mi od razu w tamtym temacie? Nie, czekałem. Więc i Ty z łaski swojej poczekaj. Jeśli nie zauważyłeś to byłem 14.01 na obu turach http://forum.3elt.com/viewtopic.php?p=40508&highlight=#40508 gdy wróciłem pojechałem prawie od razu na lodowisko i wróciłem do domu padnięty. 15.01 pojechałem na 12.00 na lodowisko, wróciłem, zajrzałem do tematu "co się dzieje" i obejrzałem fotki. Spieszyłem się bo miałem tego dnia jeszcze jedno wyjście. Zacząłem ten urlop od wypadów poza miejsce zamieszkania, bo tak mi się podoba i wybacz, że nie siedzę tutaj 24 godziny na dobę śledząc każdy Twój post. Tak trudno wpaść na to, że go nie zauważyłem? Jakbyś wkleił tam gdzie się wypowiedziałem link do tego tematu nie było by sprawy, z pewnością bym 15.01 zauważył bo właśnie tam spodziewałem się reakcji. Przemyśl sobie dokładnie swoje zachowanie bo jeśli dajesz ludziom mniej niż 24 godziny na zauważenie nowego tematu to to nie jest normalne. Już nie mówiąc o tym, że mogłeś wysłać mi maila, pw lub sms. Nie, Ty wolałeś mnie publicznie zjechać za brak konsekwencji. Brawo, nie spodziewałem się tego po Tobie i jest mi zwyczajnie przykro, że tak mnie potraktowałeś.

Tytuł:
PostNapisane: 16 sty 2008, 00:22 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

4061, nie wiem czy czy nie jesteś przypadkiem trochę nazbyt zmęczony... Weź to może najpierw przemyśl, a potem wypisuj tu takie rzeczy!
To tak najdelikatniej ujmując wszystko co mam Ci do napisania.

PS. I nie myśl sobie, proszę, że całe życie forum toczy się wokół jednej twojej osoby! Bo, niestety, wiele sformułowań z twego postu na to wskazuje...

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2008, 03:24 
Super aktywny
Super aktywny

Stan obecny (w nawiasach liczba tematów | liczba postów)

HOT NEWS!

Co się dzieje w 31 Bazie Lotniczej (150 | 12571)

Imprezy lotnicze (121 | 4387)

Wydarzenia związane z lotnictwem (260 | 4576)

O naszej stronie internetowej

Aktualizacje strony (8 | 82)

Opinie i uwagi o naszej stronie (23 | 331)

Lotnictwo

Nowości w świecie lotnictwa (39| 802)

Samolot wielozadaniowy dla Polskiego Lotnictwa (23 | 801)

Fotografia lotnicza (76| 2562)

Konkursy wiedzy lotniczej (76 | 1558)

Strony o tematyce lotniczej (46 | 1135)

Symulatory lotnicze (55| 852)

Gadżety lotnicze (24 | 772)

Prasa lotnicza (50 | 747)

Modelarstwo

Samoloty (62 | 1948)

Inne (14 | 158)

Tematy dowolne

Różne rozmówki (335 | 5018)

Kawały, anegdoty (57 | 840)

Centrum powitań (64 | 897)

Ostatnio edytowano 17 sty 2008, 04:42 przez 4061, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2008, 03:29 
Super aktywny
Super aktywny

Propozycja zmian:

Nowe nazwy tematów pogrubione, stare w nawiasach.

(Wziąłem od razu pod uwagę propozycje Spoterka i drobiazg Spitfire'a.)

Co u nas?

31. Baza Lotnicza

Lotnictwo

Polskie Siły Powietrzne (tematy z Różnych Rozmówek, Wydarzeń Związanych z Lotnictwem, doniesienia mediów)

Imprezy (Imprezy lotnicze)

Inne wydarzenia (Wydarzenia związane z lotnictwem)

Nowości (Nowości w świecie lotnictwa)

Wszystko o F-16 (Samolot wielozadaniowy dla Polskiego Lotnictwa)

Wszystko o Su-22

Konkursy (Konkursy wiedzy lotniczej)

Hobby

Fotografia (Fotografia lotnicza)

Nasłuchy

Modelarstwo (fuzja Samoloty z Inne)

Gadżety (Gadżety lotnicze)

Symulatory (Symulatory lotnicze)

Media

Media o lotnictwie

Prasa lotnicza

Strony lotnicze

Forum

Propozycje zmian (Opinie i uwagi o naszej stronie + Aktualizacje strony)

Centrum powitań

Różne rozmówki (fuzja z Kawały, anegdoty)

Archiwum

Co u nas?

Lotnictwo

Hobby

Media

Forum

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2008, 04:24 
Super aktywny
Super aktywny

Wyjaśnienie koncepcji Archiwum:

Teraz najważniejsze. Prosty i wydaje mi się, że skuteczny, pomysł na uporządkowanie chaosu w działach. Wszystkie zamknięte, nieaktywne, przeterminowane i porzucone tematy proponuję wrzucić do Archiwum wg. podziału działów (:p) który powstanie na forum. W działach niech zostaną tylko te tematy, które są przez nas systematycznie rozwijane, lub takie do których warto zajrzeć (myślę tu np. o lotach dziennych 2007). Jednak nie ma się co patyczkować, lepiej wrzucić jak najwięcej tematów do Archiwum i mieć porządek w działach.

Propozycje wrzucenia zbędnego tematu do Archiwum lub wyciągnięcia go z powrotem, każdy użytkownik będzie mógł zgłosić w w dziale Propozycje zmian.
Taka propozycja po przeprowadzeniu przeniesienia przez Moderatora oczywiście też trafi od razu do Archiwum ;)

Gdy Moderatorzy uporządkują w ten sposób działy, myślę że dalsze porządki będą już czystą przyjemnością. Wtedy zajmiemy poszczególnymi działami.
W każdym zastanowimy się nad zmianą tytułów tematów, ich kolejnością, przyklejaniem itp.

Pozdrawiam :)

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2008, 08:29 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

jak dla mnie to zmiany proponowane przez Ciebie 4061 są zbyt diametralne ;) ale zobaczymy co reszta powie :P

a i zapomniałeś o "wszystko o MiGu-29" czego niektórzy użytkownicy forum Ci nie wybaczą 8)

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2008, 08:36 
Wyróżniony!
Wyróżniony!

Skoro jest wszystko o F-16 i o Su-22 to czemu nie ma o MiG-29, TS-11 itd?

Może lepiej podzielić na F-16 i reszta (MiG, Su, TS, An itd) :P

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2008, 08:43 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Konkretnie o danym samolocie, mogło by być w dziale Polskie Siły Powietrzne(o ile takowy powstanie).

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2008, 08:45 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Staram się zawsze oddać sprawiedliwość, a więc:
To się nazywa konstruktywny wkład – dobra robota, 4061! :)
Przestudiuję, zapoznam się, a wieczorkiem postaram się wkleić moją własną koncepcję, pewnie już nieco zmodyfikowaną. ;)

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2008, 10:05 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Do propozycji 4061 mam kilka drobnych uwag:
- w "co u nas" umieściłbym też temat SMLW "Krzesiny", przynajmniej dopóki nie powstanie strona Stowarzyszenia. Osobiście wolałbym pozostawienie go w sensownej formie także później.
- tytuł "inne wydarzenia" jest trochę niefortunny. Inne od jakich?
- zestawienie "media o lotnictwie" i "prasa lotnicza" tez jest mało przejrzyste.
- może dyskusje o konkretnych typach samolotów oraz ich wyposażenia umieścić w oddzielnym dziale "technika lotnicza"?
Pamiętajmy, ze dla stałych forumowiczów nazwy działów nie mają większego znaczenia. Natomiast niosą wiele informacji dla osób pierwszy raz odwiedzających forum. Dla nich układ forum (także tytuły działów) musi być przejrzysty, czego nie dają proponowane tytuły. Dlatego zostawiłbym bardziej rozbudowane tytuły.

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2008, 11:42 
Super aktywny
Super aktywny

fly_jabko napisał(a):
jak dla mnie to zmiany proponowane przez Ciebie 4061 są zbyt diametralne ;)

W jakim sensie diametralne Fly? Wszystko co jest do tej pory pozostanie, tylko że w nowym, bardziej czytelnym porządku.

fly_jabko napisał(a):
a i zapomniałeś o "wszystko o MiGu-29" czego niektórzy użytkownicy forum Ci nie wybaczą 8)

Witold Łożyński napisał(a):
Skoro jest wszystko o F-16 i o Su-22 to czemu nie ma o MiG-29, TS-11 itd?
Może lepiej podzielić na F-16 i reszta (MiG, Su, TS, An itd) :P

Przepraszam, nie chciałem nikogo pominąć ;)
Świetne rozwiązanie moim zdaniem podsunął Spoterek
Spoterek napisał(a):
Konkretnie o danym samolocie, mogło by być w dziale Polskie Siły Powietrzne(o ile takowy powstanie).

Jestem za! :)

Spitfire napisał(a):
Staram się zawsze oddać sprawiedliwość, a więc:
To się nazywa konstruktywny wkład – dobra robota, 4061! :)
Przestudiuję, zapoznam się, a wieczorkiem postaram się wkleić moją własną koncepcję, pewnie już nieco zmodyfikowaną. ;)

Dzięki, ktoś po prostu musiał zacząć ;) {wyciąga rękę na zgodę}

Xlem napisał(a):
- w "co u nas" umieściłbym też temat SMLW "Krzesiny", przynajmniej dopóki nie powstanie strona Stowarzyszenia. Osobiście wolałbym pozostawienie go w sensownej formie także później.

Oczywiście, zapomniałem o Stowarzyszeniu :oops:
Xlem napisał(a):
- tytuł "inne wydarzenia" jest trochę niefortunny. Inne od jakich?

Chodziło mi o inne od Imprez, co proponujesz? (też uważam że tak nie powinno zostać)
Xlem napisał(a):
- zestawienie "media o lotnictwie" i "prasa lotnicza" tez jest mało przejrzyste.

Widzisz chodzi tu o to aby oddzielić media czysto lotnicze od mediów ogólnych, które tylko od czasu do czasu piszą coś o tematyce lotniczej, nie wiem jak to lepiej zrobić...
Xlem napisał(a):
- może dyskusje o konkretnych typach samolotów oraz ich wyposażenia umieścić w oddzielnym dziale "technika lotnicza"?

Hmm.. Bardziej bym się skłaniał ku propozycji Spoterka, żeby o samolotach dyskutować w temacie Polskie Siły Powietrzne.
Xlem napisał(a):
Pamiętajmy, ze dla stałych forumowiczów nazwy działów nie mają większego znaczenia. Natomiast niosą wiele informacji dla osób pierwszy raz odwiedzających forum. Dla nich układ forum (także tytuły działów) musi być przejrzysty, czego nie dają proponowane tytuły. Dlatego zostawiłbym bardziej rozbudowane tytuły.

Terminy "rozbudowane" i "przejrzysty" mi się kłócą :P Myślę, że nowi użytkownicy szybko się wkręcą, zresztą pamiętaj, że każdy dział będzie miał jeszcze opis, tak jak jest teraz. Właśnie w takim opisie będzie można dokładnie (lecz też zwięźle) wyjaśnić czego dotyczy każdy dział.

Pozdrawiam serdecznie, dzięki za dotychczasowy odzew! :D

ps. Nowy układ działów będę tu wstawiał po zebraniu większej ilości propozycji, nie ma sensu robić tego co chwilę.

Tytuł:
PostNapisane: 17 sty 2008, 12:12 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Myślałem o formie pośredniej pomiędzy "rozbudowane" i "przejrzysty", tak by wraz z opisem stanowił jedną, jasną i jednoznaczną całość.
Nie wszystkie samoloty, o których będziemy dyskutować są na wyposażeniu PSP, co może prowadzić do pewnej niekonsekwencji.
Może połączyć "Inne wydarzenia" z "Nowościami" w "Wydarzenia ze świata lotnictwa". Jak dla mnie te dwa tematy zawsze bardzo sie przenikały. Czasem wręcz istniały dwa równoległe wątki dotyczące tego samego tematu.
Wymieniajmy się pomysłami dalej.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1