forum.krzesiny.org.pl

Lotnicze forum dyskusyjne
Teraz jest 19 paź 2018, 10:41

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 06 paź 2007, 13:04 
Super aktywny
Super aktywny

Witam! Dzisiaj zakupiłem skaner w/w. Do najblizszego lotniska mam jakies 100 km, wiec na razie chcialem wypróbowac go na policji, pogotowiu, psp. Pobrałem częstotliwości ze strony http://radioscannerpolska.pl/, jednak po wpisaniu tego do skanera, jest tylko szum i nic pozatym. Dodam ze do komisariatu mam jakies 2,5km, jest on polozony w "dole miasta".

Możecie mi coś poradzić w zwiazku z tym?

Tytuł:
PostNapisane: 06 paź 2007, 13:29 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Dawid napisał(a):
Dzisiaj zakupiłem skaner w/w.
Gratuluję! :D

Dawid napisał(a):
Do najblizszego lotniska mam jakies 100 km
Co nie przeszkadza w słuchaniu samolotów! :P

Dawid napisał(a):
jednak po wpisaniu tego do skanera, jest tylko szum i nic pozatym

A szukałeś częstotliwości konkretnie dla Pleszewa? Wspomniana strona podaje:
radioscannerpolska.pl napisał(a):
Pleszew
148,7625 PSP
168,675 Pogotowie
172,725 Policja

Wypróbuj te trzy. Jednak pamiętaj (to bardzo ważne!): wiele częstotliwości podanych w sieci jest przepisywanych z innych stron a nie pochodzi z faktycznych nasłuchów! To sprawia, że są błędne, nieaktualne itd.
Pamiętaj też, że częstość używania danych częstotliwości jest zapewne proporcjonalna do wielkości miasta w którym nasłuchujesz. Nie będzie ona zapewne tak częsta dla Pleszewa jak w Poznaniu. Więc cierpliwości! ;)

Poza tym radzę Ci głównie samemu poszkiwać własnych częstotliwości z nasłuchu, przeszukując całe pasmo. Możesz się przy tym sugerować z grubsza tą tableką, by wiedzieć mniej więcej czego się spodziewać (jakiej służby) na jakiej częstotliwości (w jakim zakresie).

A tak w ogóle to jak masz problem – pisz do mnie śmiało na mejla (przycisk do formularza wysyłania jest pod każdym moim postem), lub pytaj tutaj! ;)

Życzę owocnych nasłuchów! :D

I jeszcze jedno: Zapraszam serdecznie do dopisania się do naszego "klubu", podając swą lokalizację i sprzęt! ;) Z góry dziękuję! :D

________
PS. Jak sugeruję powyżej problem nie dotyczy raczej samego skanerka. Temat wątku jest więc krzywdzący dla tego dobrego sprzętu! :(

Kontakt ze mną przez mejlanie odbieram "pw"!

Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1