forum.krzesiny.org.pl

Lotnicze forum dyskusyjne
Teraz jest 12 gru 2019, 04:53

Strefa czasowa: UTC + 1

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 01 gru 2007, 12:55 
Super aktywny
Super aktywny

Chciałbym poruszyć trochę dziwny temat, bardziej z zakresu psychiki niż lotnictwa, ale jak najbardziej z naszą pasją związany. Chodzi mi o wszystkie omamy słuchowe, wizje, nawyki, sny, itp.
Dla przykładu po wycieczce, aż do wieczora następnego dnia praktycznie za każdym razem gdy zamknąłem oczy widziałem sylwetkę F-16. W bardzo różnych ujęciach, czasem przewijały się zdjęcia, czasem odtwarzał się film... Też tak mieliście czy ze mną jest coś nie w porządku? :P Po Thunderbirdsach miałem zresztą identycznie ;)
Dobrze. Mój pierwszy temat, dość zabawny więc tym bardziej mam nadzieję że ruszy :D
pozdrawiam!

Tytuł:
PostNapisane: 01 gru 2007, 12:57 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Faktycznie, po Thunderbirds'ach miałem podobnie!!

Teraz ogólnie cały czas wspominam wycieczkę, mam na biurku AeroPlan no i na drzwiach plakacik F-16 z Thunderbirds'ów!

:)

Tytuł:
PostNapisane: 01 gru 2007, 14:29 
Super aktywny
Super aktywny

Nie byliście sami… :P
To całkowicie naturalne, po prostu gdy intensywnie o czymś myślimy to nasz mózg „ jest przygotowany” na te obrazy i je odtwarza( wiecie co mam na myśli). Sny są to takie obrazki czy filmiki które powstają najprawdopodobniej w tylniej mózgu ( chyba potylica ), powstają gdy jest coś nie tak, martwimy się jesteśmy chorzy albo po porostu o czymś mocno myślimy :) . Ja tak mam teraz z tęsknoty ciągle mi się śnią samoloty… a moja koleżanka która zawsze słucha moich opowieści o samolotach i czasami słyszy jak coś przelatuje w nocy przez jej wioskę krzyczała kiedyś na mnie: „Madzia przez ciebie samoloty mi się śnią” Podobno tylko chorzy psychicznie nie mają snów… :lol:

PS. Kiedyś byłam na grzybach kilka godzin to później je wszędzie widziałam na szybie samochodu w snach wszędzie miałam je przed oczami podobnie z truskawkami :shock:

4061 oczywiście ze ruszy, jest bardzo ciekawy :wink:

Tytuł:
PostNapisane: 01 gru 2007, 22:31 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Nie jest to po prostu "zbocznie" lotnicze.. Z każdą rzeczą jest podobnie. Dużo o tym myślisz, masz z tym do czynienia to jak zamkniesz oczy zaraz pojawia się w świadomości! :)

Tytuł:
PostNapisane: 01 gru 2007, 22:36 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

To jak byłem u kolegi na działce na takim kompletnym za... odludziu w pewnym momencie wydawało mi się, że słyszę silniki odrzutowe i stwierdziłem, że na pewno mi się tylko wydaje... Ale było coraz głośniej i głośniej aż w końcu wypadłem z domku na podwórko <trzeba zaznaczyć że drzwi się zacinały więc trzeba było dość mocno z rozpędu otworzyć w sytuacji awaryjnej> i patrzę a nad głową para Fulcrumów....

Akurat na poligon Jagodne latali z Mińska, tylko to musiała być jakaś mocno okrężna droga...

Tytuł:
PostNapisane: 01 gru 2007, 22:43 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Mam podobnie! Siedzę w szkole i zawsze na zegarek o 9:00, o 13:00 również, i jak tylko słyszę od razu głowa do okna i looking..

Niestety rzadko widać! Parę razy widziałem Jastrząbki, raz nawet AMX'a (w czasie Italian Dancer)...

Na każdy "odrzutowy" dźwięk podnoszę głowę i rozglądam się wokoło (czasem to śmiesznie wygląda..)

:wink:

Tytuł:
PostNapisane: 01 gru 2007, 23:41 
Aktywny!
Aktywny!

Cytuj:
PS. Kiedyś byłam na grzybach kilka godzin to później je wszędzie widziałam na szybie samochodu w snach wszędzie miałam je przed oczami podobnie z truskawkami :shock:

No bo grzybki są różne...Jedne nakarmią a inne film wyświetlą :lol:

Tytuł:
PostNapisane: 02 gru 2007, 00:04 
Super aktywny
Super aktywny

tomash napisał(a):
Na każdy "odrzutowy" dźwięk podnoszę głowę i rozglądam się wokoło (czasem to śmiesznie wygląda..)
:wink:

Zgaduje pytają co dzisiaj brałeś... :lol:
Skąd ja to znam… też tak robie jak coś głośno przelatuje… :wink: choć rzadko coś sie dzieje a do samych Krzesin mam jakieś 180 km

Enio napisał(a):
Cytuj:

No bo grzybki są różne...Jedne nakarmią a inne film wyświetlą :lol:

Nigdy tak na to nie spojrzałam, coś w tym musi być :P ale co z truskawkami ? :roll:

Tytuł:
PostNapisane: 02 gru 2007, 00:06 
Wyróżniony!
Wyróżniony!

ja tak mam od dawna, najczesciej snia mi sie koszace suki w Mirosławcu :), czasem w pracy siedze sobie przy komputerze i nie swiadomie ukladam rece jak samoloty w szyku i robie zakret w lewo albo rezejscie itp. zdarza mi sie gibac jak bym robil beczke akcentowaną, albo walczyc z przeciązeniami. Mam jeszcze kilka innych dziwnych zachowan lotniczopodobnych, ale nie bede o nich pisal na forum... to chyba normalne nie jest, z reszta wcale sie nie przejmuje, oswoilem sie ze swoim świrem :)

Fotki
www.qna.neostrada.pl

Tytuł:
PostNapisane: 02 gru 2007, 00:19 
Super aktywny
Super aktywny

Sądząc po tym, że taka wielka miłość do maszyn latających nie jest czymś normalnym czy przeciętnym to wszystko wydaje się w porządku ( psycholożka się znalazła :P ) ja sama oglądając film ( np. ostatnia scena w „ Sky fighters ” ) czy jakiś program gdzie samolot lata w powietrzu, wykonuje akrobacje instynktownie przechylam głowę w bok najczęściej na lewo...

Qna! swoją drogą rewelacyjne zdjęcie dodałeś do tematu „ miły widok ” ciągle mam go przed oczami, jest przepiękny a na dodatek tak bardzo czekam na śnieg.

Tytuł:
PostNapisane: 02 gru 2007, 00:20 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Ja jak jeździłem jako pasażer w samochodzie to czasem lewą rękę trzymałem na zapięciu od pasów, że niby jak na przepustnicy, że już o ruchach prawej ręki wyimaginowanym drążkiem i nóg na pedałach, których nie było nie wspomnę... :lol: Ale mi jakiś czas temu przeszło... :P

Tytuł:
PostNapisane: 02 gru 2007, 01:08 
Super aktywny
Super aktywny

Qna napisał(a):
ja tak mam od dawna, najczesciej snia mi sie koszace suki w Mirosławcu :)

Mi się niedawno śnił przelot szesnastek jedna za drugą, z dziwnego kierunku bo z W (widziałem je we śnie z okna na zachód) leciały b. nisko. Zabawne bo dokładnie zapamiętałem, że było ich dziewięć (przeciętna +1) :D

Tytuł:
PostNapisane: 02 gru 2007, 10:57 
Wyróżniony!
Wyróżniony!

a juz myślałem że nienormalny jestem z moimi lotniczymi snami. muszę jednak przyznać, że moja myszka (która w lotnictwo wchodzi dopiero) bardzo często opowiada mi sny z jakimś lotniczym akcentem. oczywisćie takie sny zwiększają swoją częstostotliwosć , po pokazach/wspólnych wypadach na lotnisko :D

Tytuł:
PostNapisane: 02 gru 2007, 11:38 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Drzemi napisał(a):
Ja jak jeździłem jako pasażer w samochodzie to czasem lewą rękę trzymałem na zapięciu od pasów, że niby jak na przepustnicy, że już o ruchach prawej ręki wyimaginowanym drążkiem i nóg na pedałach, których nie było nie wspomnę... :lol: Ale mi jakiś czas temu przeszło... :P

hehe to byś mnie musiał widzieć jak podchodze do lądowania moim szturmowym polonezem do opuszczonego lotniska.... i potem kołowanie :P

Tytuł:
PostNapisane: 02 gru 2007, 18:16 
Prawie moderator!
Prawie moderator!

Qna napisał(a):
czasem w pracy siedze sobie przy komputerze i nie swiadomie ukladam rece jak samoloty w szyku i robie zakret w lewo albo rezejscie

Qna, ale się uśmiałem czytając twój post! Rewelacja! :D
No więc ja tylko świadomie, ale gdy spotykam się z moim młodszym bratem, którego zaraziłem lotnictwem, to zawsze sobie rękoma trochę polatamy! :D Oczywście zawsze to szesnastki! 8) Ja bardzo lubię robić rozejścia.
Ale ostatnio to przeszliśmy samych siebie: we dwóch zrobiliśmy Thunderbirds: formację diament! 8) :lol:

4061 napisał(a):
Mi się niedawno śnił przelot szesnastek (...) Zabawne bo dokładnie zapamiętałem, że było ich dziewięć (przeciętna +1) :D

No więc dziewięć maszyn to już się parę razy zdarzyło... ;)

marcin1323 napisał(a):
muszę jednak przyznać, że moja myszka (która w lotnictwo wchodzi dopiero) bardzo często opowiada mi sny z jakimś lotniczym akcentem.

Co się mojej myszce (a w zasadzie myszonkowi: Zbożykowi) śni to nie wiem... :P :lol:
Ale Hurricane miała już nie raz przeze mnie lotnicze sny, najczęściej z szesnastkami. Mi natomiast szesnastki nie śniły się jeszcze ani razu :( (albo przynajmniej nie pamiętam: ponoć części snów się nie pamięta ;)) I w ogóle to snów lotniczych raczej nie miewałem, przynajmniej do ostatniego czasu... :P

Ostatnio byłem bardzo zmęczony. I zacząłem mieć sny lotnicze, ale raczej dość dziwne. Choć zasypiałem też w dziwnych okolicznościach (np. autobusie, choć u mnie to raczej standard ;)). No więc śniły mi się katastrofy lotnicze.
Jedna bardzo realistyczna (choć przerysowana), niedaleko naszego domu, czyli blisko EPKS. Inny sen to suka leżąca na plecach na końcu pasa na EPKS i dymiąca. A ostatni to coś z rozbijającym się F-22, nie pamiętam już dokładnie co, ale pewnie zbliżone do tego prawdziwego wypadku przy lądowaniu w trakcie oblatywania (gdzieś był filmik...).
Trochę to dziwne, nie? :roll:

Kontakt ze mną przez mejlanie odbieram "pw"!

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 92 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1